Merhaba öncelikle sitemi ziyaret eden fotoğraf sever dostlarım. Uzun zamandır yapmaya karar verdiğim ama bazı aksilikler sonucu sürekli ertelediğim web sitemi bugün itibariyle tam anlamıyla yayın hayatına geçiriyorum. Yıllardır elektronik, teknoloji, bilişim türü konularda kendimi yetiştirirken severek yapmaya başladığım ve artık seviye olarakta ileri noktalara gitmek istediğim fotoğraf konusunda da birşeyler yapmaya karar verdim. Bu sitem sıradan bir fotoğrafçının sadece çekimleri için kurulmuş bir site olmaktan çıkıp bu işe yeni başlamış ve fotoğrafa gönül vermiş herkes için kaynak niteliğinde iyi içeriklerle bir yerlere gelen bir kaynak olmasını istiyorum.

Evet biliyorum internet ortamında onlarca fotoğrafla ilgili yazı, video ve görsel var. Ben kendi tecrübelerimi bugüne kadar anlatılmayan tüm noktaları aydınlatarak tekrardan sizlerle paylaşma niyetindeyim. Zaten hali hazırda fotoğrafla ilgili kurallar değiştirilemeyecek olsada en azından bu işe gönül verip bu alanda insanlara da birşeyler öğretebilmiş biri olmayı istiyorum. Elimden geldiğince makalelerle, ilerleyen zamanda eksiklerimi tamamlayarak youtube videoları destekleriyle, bu işin üstadı olmuş kişilerle biraraya gelmeye çalışarak sizlere birçok bilgi ve tecrübe aktarmayı umuyorum. Sloganımız “bilgi sır değildir” olacak. 🙂

Yazımda belirttiğim gibi burayı sadece bir portfolyo olmaktan ötesine götürüp yeri geldiğinde aklınıza takılan sorulara da cevap bulabileceğiniz bir kaynak haline dönüştürme niyetindeyim. Kendi eksiklerimi tamamlarken yaptığım araştırmalarımı sizlerle paylaşırken, soru-cevap sayfamda makine seçiminden, ekipmana, aklınıza takılan cevabını bulamadığınız tüm sorulara cevap vermeye çalışacağım. Eminim iyi noktalara getirip herkes için faydalı ve keyifli bir web sitesi kurmuş olacağım. Her ne kadar site için düzgün bir logom ve tasarım konusunda ara sıra değişiklikler yapacak olsamda eminim hoş vakit geçireceğiniz bir yeri sizlere sunacağım. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Özgür Uygun